LOREM IPSUM DOLOR

עוד מידע

מורשת

Amazing Tour

במסגרת "מסלול יגור" מתקיימים סיורים והדרכות לקבוצות מאורגנות. את המסלול ניתן לבצע בדרכים שונות, בשלמותו או חלקים ממנו. ביניהם גם מבנה "המשטרה הבריטית", תצפית פתח נחל יגור, מגדל המים, סיפורי "בית הקברות הישן" מתקופת העליה השלישית, ועוד… הגישה לאתרים נוחה. הביקורים מיועדים לקבוצות בתאום מראש.

עוד מידע

מוזיאון

Amazing Tour

המוזיאון לראשית ההתיישבות בעמק (ע"ש עודד ארצי), מציג, מתעד ומספר את סיפורם של המתיישבים החלוצים בעמק יזרעאל. המוזיאון מחולק לשערי תצוגה הכוללים: שער עליה, חלוץ , קק"ל, חקלאות מסורתית, עבודת השדה, מושב, קיבוץ, בעלי מלאכה ועוד…

עוד מידע

טיול

Amazing Tour

"חמשת הרוחות" הינו מרכז לפעילות אקולוגית, חינוכית חברתית. המרכז עוסק בחינוך לעצמאות ואחריות סביבתית, תוך כדי התנסות חוויתית היוצרת איזון בין האדם לסביבתו הטבעית. "חמשת הרוחות" עוסק בחיזוק מיומנויות של ביטחון האישי חיבור לסביבה ולחברה והגברת תחושת האחריות והכוח לפעול באמצעות הסביבה הטבעית בה אנו חיים…

עוד מידע

סיור

Amazing Tour

טלי זייד נכדתו של אלכסנדר זייד, סיור ב"שייך אבריק" היא בית זייד בעקבות ארגון השומר וסיפורי אנשי בראשית. הסיור כולל תמונות מהאלבום המשפחתי, הקלטות נדירות, סיפורים והפתעות נוספות. משך הסיור כ- 3 שעות. מתאים לכל הגילים. בקיץ גם סיור בערב.

עוד מידע

סליק

Amazing Tour

הביקור באתר הסליק הינו חוויה מרתקת וייחודית שתיקח אתכם לתקופה אחרת, חשאית ומסעירה. זהו אחד הסליקים המרכזיים והגדולים ששימשו את אנשי הישוב לפני הקמת מדינת ישראל. באתר מרכז מבקרים הכולל מוזיאון משפחתי, בו תוכלו להקשיב לסיפורי המקום ולרדת אל הסליק. כל אלה ימחישו לכם מעט מההיסטוריה של הארץ הזו.

עוד מידע

אטרקציה

Amazing Tour

בשנת 1945 נחפר בעין השופט הסליק הגדול, מתחת לרצפת מתבן, במקום שהיה ידוע רק לקבוצת שותפי סוד קטנה. לאחר מלחמת השחרור, כשהנשק שב לסליק, החליטו שותפי הסוד להמשיך ולשמור אותו בעין השופט, כך התהלכה לה השמועה על קיומו של הסליק הנעלם במשך שנים בעין השופט…

עוד מידע

אטרקציה

Amazing Tour

ציפורי הייתה בעבר בירת הגליל, בה ישבה הסנהדרין ובה נחתמה המשנה על ידי רבי יהודה הנשיא. בציפורי חיה אוכלוסייה מעורבת, ונותרו בה שרידים של עיר יהודית ורומית ועשרות פסיפסים יפהפים מהתקופה הרומית והביזנטית, והם שהפכו אותה לעיר פסיפסים בין-לאומית.

עוד מידע

מורשת

Amazing Tour

אתר רכבת העמק בכפר יהושע שוכן במבנים ההיסטוריים של התחנה ליד כפר יהושע. רכבת העמק שהייתה שלוחה של הרכבת החיג'אזית, הוקמה בשנת 1905 ונסעה בין חיפה עד צמח ומשם לסוריה. מבני התחנה נבנו בסגנון טמפלרי. באתר ניתן לקיים סיורים, הדרכות, סדנאות ואירועים קטנים.

עוד מידע

אטרקציה

Amazing Tour

החצר הגדולה במרחביה הוא מרכז מבקרים המציג, בדרך של פאנלים צבעוניים, תמונות, מודלים, סרט הדרכה, אתר אינטרנט והסברים בעברית, אנגלית, רוסית וגרמנית- שלל סיפורים הקשורים למקום: את ראשית ההתיישבות העברית בעמק יזרעאל, את חזון הקואופרציה ועוד…

עוד מידע

אתר הסטורי

Amazing Tour

בלב שדות עמק יזרעאל, בנוכחות מרשימה ומסתורית, ניצב מתחם משטרת נהלל ההיסטורית.
התחנה נבנתה לפי תכנון של האדריכל הבריטי אוסטן הריסון, ובנייתה הושלמה בשנת 1936 ע"י סר צ'רלס טאגרט והייתה מוקד פעילות של השוטרים הבריטים והנוטרים בעמק יזרעאל.
ההדרכה באתר מציעה למבקרים חוויה של מסע מרתק בזמן, מייצג מרגש המספר את סיפורה של התחנה הבריטית, סיפורו של מפקד התחנה מתקופת המנדט סרג'נט יצחק שבילי, סיפורם של הנוטרים וחשיבות פועלם תוך כדי שת"פ עם ההגנה, שמירה על הישובים, ופעולות העלייה לקרקע.
ביקור במיצדית בה מייצג המביא את סיפורו של האלוף מאיר עמית שהיה נוטר בעמק ולימים נשא בתפקידים בכירים במערכת הביטחון, הממשלה והכלכלה הישראלית.

עוד מידע

אתגר בשטח וטיולים

Amazing Tour

פעילות הכוללת סיורים במסלולי גבורה, תצפיות על אתרי הקרבות באזור יערות מנשה ועמק יזרעאל שבהם פעלו לוחמי הפלמ"ח, ביקור במערה שבה התאמנו אנשי המחלקה הגרמנית והמסתערבים של הפלמ"ח, היכרות עם כלי הנשק של תקופת מלחמת העצמאות וסקירה היסטורית על הפלמ"ח ופעילותו בתחומי לחימה והתיישבות.

עוד מידע

התחנה

Amazing Tour

בשנים 1940-1943 פעלה בגבת, תחת מעטה סודיות, תחנת האלחוט הראשונה בארץ. שרה צ'רנומוריץ פפיש, חברה בקיבוץ וקשרית מוערכת, נבחרה להפעיל את התחנה. מידי לילה היא שידרה אותות מורס עם מידע שהועבר לה מירושלים ונשלח למנהיגים היהודים בלונדון ובניו יורק.